BMX
WANG Toppidrett Moss har valgt å satse på BMX som egen idrett. Det er en ung og spennende idrett i utvikling.
Ved WANG Toppidrett Moss har vi kompetanse blant våre trenere som kan bidra til å utvikle deg til en mer komplett BMX utøver. En trenertetthet på én trener pr. ti utøvere, gjør det mulig å følge opp den enkelte utøver med individuelle planer, mål og treningsprogram. På denne måten ønsker vi å bidra til at fremgangen til den enkelte utøver blir optimal.
Treninger Våre BMX utøvere vil gjennomføre tre treningsøkter i skoletiden.
- Mandag og fredag kl. 07:45 – 09:15 og onsdag 08:00 – 10:45
Mange unge utøvere opplever å bli skadet. Det er tungt psykisk, og det kan være vanskelig å vite hva man bør gjøre. Vi har ansatt en egen trener som har som jobb å legge trening til rette for de som er langtidsskadet. Det sikrer tett oppfølging når du trenger det som mest. Her har vi ansatt Espen Nygård. Han har lang erfaring som utøver og han er utdannet og jobber som naprapat utenom trenerjobben.
Espen Nygård
Espen er utdannet som naprapat fra Sverige. Han har spilt på høyeste nivå i Norge og Sverige for klubbene Heimdal og Hammarby. I Sverige har han vunnet både serie og cup. Han har også mange juniorlandskamper for Norge. I dag spiller han for Herulf i 1. divisjon, og er ansatt som fysioterapeut for ungdomslandslaget for menn.
Kontaktinformasjon trenere
|
BMX
|
|
|
|
|
Sportssjef BMX
|
Kim-Erik Larsen
|
41667407
|
|
|
Skadeopptrening
|
Espen Nygård
|
97711622
|
