Kontaktknapp
Kontaktknapp

Skolepenger

Skoleår                      Skolepenger      

2011-2012                19.200*
 
* i tillegg kommer utgifter til treningssamling
 
Elever som har begynt, er forpliktet til å betale halvparten av skolepengene dersom de skulle avbryte skolegangen før 31. desember. Elever som slutter etter 1. januar, må betale hele summen. Første avdrag av skolepengene på kr. 2.000,- betales ved ­mottatt bekreftelse på studieplass. Tilbudt ­studie­plass vil først være garantert når dette er betalt. Dette er en del av studieavgiften, og er ikke er å betrakte som noe tillegg.
Ved skriftlig tilbaketrekking av innmelding poststemplet før 10.8, vil halvparten bli tilbakebetalt. Ved senere tilbaketrekking eller utmelding vil første avdrag av ­skolepengene ikke bli tilbakebetalt.
Resten av studieavgiften deles i 8 terminbeløp.

 I tillegg til den daglige undervisning og trening, dekker skolepengene også følgende:

- Treningstøy fra Nike til den enkelte elev for ca kr 1500

- Utlån av bærbar elev-pc til elevene (gjelder elever i vg1 for skoleåret 2011-2012, for deretter å innføres i vg2 og vg3 de kommende to skoleår)